Nacházíte se: newsroom leteckého průmyslu / aktuálně
Související témata: Kondice oboru Svět ALV

Ilona Plšková: Koronakrize zasáhla výrobu tradičních „Čtyřistadesítek“ i obchodní kampaně L 410 NG

23.03. 2021 | Aktuality

Ilona Plšková_Aircraft Industries.jpg

Generální ředitelka. Ilona Plšková již 12 let stojí v v čele společnosti Aircraft Industries

BILANČNÍ KOMENTÁŘ ILONY PLŠKOVÉ | Do roku 2020 jsme vstoupili s rekordním počtem zaměstnanců. Koronavirová krize zasáhla náš výrobní plán i obchodní kampaně letounů L 410 NG. Firma v pandemickém roce obstála hlavně díky dlouhodobým zakázkám a odbytu legendárních „čtyřistadesítek“. Letos jich plánujeme vyrobit čtrnáct.

Do roku 2020 jsme přistáli s nejvyšším počtem zaměstnanců v novodobé historii firmy a s pěkným hospodářským výsledkem z roku 2019, který v obratu činil téměř dvě a půl miliardy korun. Po dvanácti letech ve vedení firmy jsem si říkala, že se nám podařilo dosáhnout stability. 

Jaro 2020 ale přineslo koronavirovou pandemii, uzavření hranic a uzemnění leteckého průmyslu. Naše společnost má postavení páteřního výrobce v odvětví a naše letadla jsou integračními projekty českého leteckého průmyslu. To znamená, že dáváme práci řadě leteckým výrobcům v Česku a naše výrobní tempo živí nejen nás, ale také navazující dodavatelský řetězec. Kumulace odpovědnosti tak byla obrovská, navíc zmíněná spolupráce s řadou našich dodavatelů byla velmi náročná, protože krize ochromila i je. Extrémním podmínkám jsme tedy v uplynulém roce čelili všichni jak v naší společnosti, tak i v jiných firmách, které se podílejí na výrobě našeho produktu. 

Na křídle pandemického roku

Vyrobit letoun L 410 včetně zalétávacích letů, které musí vykonat před předáním zákazníkovi, trvá zhruba osm měsíců. Výrobní plán pro loňský rok počítal s výrobou 17 letounů. V polovině roku nám ale na dílnách chyběla zhruba pětina zaměstnanců, a tak bylo nutné operativně změnit plán výroby. Zachovat počet zaměstnanců jsme mohli jen za předpokladu, že budeme postupně snižovat vznikající výrobní propad. I tak se nám podařilo udržet firmu v chodu a rok 2020 jsme uzavřeli s patnácti vyrobenými letouny. Do bezpečnostních opatření jsme investovali přes tři miliony korun a větší šíření nákazy jsme nezaznamenali. 

Koronakrizi navzdory jsme ale loni dosáhli u programu L 410 významného milníku. Předali jsme dva letouny L 410 v MPA verzi polské pohraniční stráži. Na jejich výrobě jsme pracovali dva roky. Speciální patrolovací verze „Čtyřistadesítek“ si tím odbyla svou světovou premiéru. Navíc se jednalo o první evropskou dodávku letounů L 410 v této modifikaci v novodobé historii firmy. Hlídkové verze jsou vybavené nejmodernější vyhledávací a sledovací technikou, která umožňuje střežit pohyb na pevnině, moři i ve vzduchu. S touto modifikací máme nyní velké plány. Šance na uplatnění se rýsují jak na unijním, tak na celosvětovém trhu. Tyto příležitosti budeme aktivně rozpracovávat, a to včetně realizace hlídkové modifikace letounu L 410 NG.

S nejnovější modifikací letounu L 410, typem L 410 NG, jsme měli v roce 2020 velké obchodní plány. Koronakrize však měla zásadní vliv na uzemnění obchodních kampaní. Naši obchodníci neměli možnost se rozjet do světa a jednat se zákazníky přímo. Prodej letadel je totiž disciplínou, která je do on-line světa jen těžko přenositelná. Pravdou ale je, že řadu dílčích jednání se stávajícími zákazníky lze přenést do on-line prostředí, což ušetří spoustu času. Nicméně u nových akvizic jde stále o parketu, na které dokončení obchodu vyžaduje osobní jednání a angažovanost „průvodce“ kontraktu step by step až do uzavření nové smlouvy a vykonání předváděcích letů. V důsledku koronavirových omezení byl tento postup fakticky nemožný.

Letouny L 410 pomáhaly během pandemie po celém světě

Soustředili jsme se proto zejména na udržení stávajících zákazníků. V online prostředí jsme spustili marketingové průzkumy potencionálních trhů a šetření o zpětné vazbě stávajících provozovatelů. Díky těmto aktivitám v Kunovicích přistály zprávy o tom, že stávající flotily „Čtyřistadesítek“ pomáhají v boji proti pandemii po celém světě. Na pěti kontinentech české letouny L 410 přepravovaly lékaře, pacienty i zdravotnický materiál. Zajišťovaly také repatriační lety. Zákazníci z Francouzské Guyany, Kolumbie, Ruska, Mauricia, Nepálu či Bosny a Hercegoviny nám hlásili, že provozní schopnosti letounů L 410 se osvědčily i v době celosvětové pandemie.  

Historie jako pojistka současnosti 

Příběh kunovických „Čtyřistadesítek“, který si za půlstoletí provozu s celkovým počtem 1300 vyrobených kusů získal celý svět, se začal psát před více než padesáti lety s podtitulem „Letadlo pro sovětskou regionální dopravu“. Drsné klimatické podmínky ruské Sibiře, pro kterou byl tehdy letoun mimo jiné konstruován, do značné míry předurčily unikátní provozní charakteristiky strojů L 410 a také pojistily inovační potenciál kunovické továrny, který v novodobé historii vdechl život letounu L 410 NG.
Současné Rusko je pro nás historicky největším odbytištěm. Právě ztráta ruského trhu způsobila krizi firmy na přelomu tisíciletí. Oživení dodávek na trhy zemí SNS pak předurčilo náš růst v posledních deseti letech. 

Výhled do budoucna

V celosvětovém měřítku se regionální doprava z mého pohledu rozhýbe rychleji nežli linkové spoje, které stojí na velkokapacitních letounech. V kontextu sektoru business jetů, který nyní zažívá boom, umíme nabídnout salonní verze letounů L 410. Náš potenciál proto vidíme v přepravě menšími letadly typu L 410 v podobě cestujících a přepravě nákladu. Podle kalkulu našeho strategického partnera na ruském trhu, společnosti UZGA, se odbyt letounů L 410 na tamním trhu do roku 2030 odhaduje na zhruba 120 nových letounů. Loni navíc ruská agentura pro civilní letectví Rosaviacija certifikovala vůbec první výcvikový program pro piloty L 410 na ruském území, což dokládá dlouhodobé plány s využitím „Čtyřistadesítek“. 

Dres krizové manažerky prozatím rozhodně neodkládám. Musíme objednávat materiály pro výrobu letounů s dvouletým předstihem, čeká nás spoustu organizačních, bezpečnostních a logistických oříšků. Pokud se podaří krizovými časy proletět, vidím pro nás na jejich konci potenciál pro růst. Pro letošní rok jsme zafixovali počet zaměstnanců a stanovili si plán vyrobit čtrnáct letounů. Obchodně by nám bránu do Asie mohla otevřít validace certifikátu pro letouny L 410 na čínském trhu. 

Autorka je generální ředitelkou společnosti Aircraft Industries 

Doporučujeme

Nejnovější články ze všech kategorií

IMG_9486.JPG
ALV ROADSHOW: Náměstkyně ministra průmyslu a obchodu navštívila letecké výrobce Druhý ročník letecké roadshow, kterou organizuje Asociace leteckých a kosmických výrobců ČR pro zástupce institucionální sféry, mapuje kondici producentů leteckých komponent. O vývozních příležitostech i překážkách, proexportních nástrojích podpory a o efektivní prezentaci ve světě jednala v PBS Velká Bíteš a se SEKO Aerospace Martina Tauberová, náměstkyně ministra průmyslu a obchodu.
Ze světa: GE Catalyst z pražských Letňan ukončil sérii prvních zkušebních běhů na letounu Denali Motor GE Catalyst, jehož vývoj a výrobu má na starosti turbovrtulová centrála americké GE Aviation v pražských Letňanech, prošel první sérií pozemních zkoušek po zástavbě do letounu Beechcraft Denali. Vzlet letounu má proběhnout na konci letošního roku, píše server AINonline.
EXPORT.CZ: Historie nekončí. České motory dál pohání letecký průmysl Dějiny První brněnské strojírny se začaly psát před více než 200 lety. První parní stroj vlastní konstrukce vyrobil předchůdce dnešní PBS v roce 1824. Tedy ještě desítky let předtím, než se zrodily proslulé firmy jako Siemens, Škoda nebo General Electric.

Newsroom

Ze světa: GE Catalyst ukončil sérii prvních zkušebních běhů na letounu Denali GE Catalyst, jehož vývoj a výrobu má na starosti turbovrtulová centrála GE Aviation v Letňanech, prošel první sérií pozemních zkoušek po zástavbě do letounu Beechcraft Denali.
Ze světa: Francouzský Daher čeká rekordní rok. Zákazníkům letos předá 50 letounů TBM, pro které dodává Jihostroj Navzdory koronakrizi Daher Aircraft očekává rekordní rok z hlediska celkového počtu prodaných letadel.
Ze světa: Ghana si plánuje pořídit šest letounů L-39NG Ghanské ministerstvo obrany požádalo parlament o vyslovení souhlasu s nákupem šesti cvičných letounů L-39NG od českého výrobce Aero Vodochody, píše africký armádní portál DefenceWeb.

MonitoringMonitoring ostatní zprávy

Víte, že:

Česko je jednou z devíti zemí na světě, která dokáže vyrobit letadlo „in house“

Sledujte násSledujte nás

Kalendář akcíKalendář akcí ostatní události

DUBAI AIRSHOW

Ve dnech 14. až 18. listopadu se uskuteční letecká přehlídka v Dubaji, na které se český letecký průmysl představí na společném stánku oficiální účasti.

Okénko ALV ČROkénko ALV ČR ostatní zprávy

1860_1048_60__crop__fbffff0b1a82eb556cd80cef7e463433.jpg

Jubileum PBS: První brněnská strojírna oslavila významný milník ve více než 200leté historii značky PBS. Její výrobní závod ve Velké Bíteši jede na plné otáčky již 70 let.

Web podporujeWeb podporuje

  • ALV