Ruská GTLK si půjčí na nákup nových letounů L 410
19.08. 2019 | Aktuálně
Legendární letoun L 410 dobyl svět především svými unikátními technickými parametry. Umí přistát na nezpevněných, krátkých plochách a zvládnout extrémní klimatické podmínky ( /- 50°C).
Ruská Státní dopravní leasingová společnost (GTLK) si na nákup nových „čtyřistadesítek“ hodlá půjčit 90 milionů EUR od Mezinárodní investiční banky. Stroje předá ruským leteckým společnostem na leasing.
GTLK za účelem nákupu letounů L 410 uzavřela novou smlouvu s Mezinárodní investiční bankou o poskytnutí úvěru ve výši 90 mil. EUR, uvedl server Aviation Explorer. Dohoda byla uzavřena v rámci zapojení GTLK do plnění ruského státního programu zaměřeného na navýšení počtu letounů v parcích tamních leteckých společností. GTLK má s Mezinárodní investiční bankou již uzavřenou úvěrovou smlovu na nákup letecké techniky z loňského roku. Leasingova společnost si tehdy z půjčených 75 milionů EUR pořídila stroje z produkce UZGA a společnosti Russian Helicopters.
Převzato z webu: https://www.aex.ru/news/2019/8/14/200773/
Doporučujeme
Nejnovější články ze všech kategorií
Newsroom
Monitoring
ostatní zprávy
Víte, že:
Česko je jednou z devíti zemí na světě, která dokáže vyrobit letadlo „in house“
Sledujte nás
Kalendář akcí
ostatní události
RARIS AIR SHOW 2023
Ve dnech 19. až 25. června se na francouzském letišti Le Bourget uskuteční největší letecká přehlídka na světě, na které se český letecký průmysl představí na národním stánku oficiální účasti.
Okénko ALV ČR
ostatní zprávy
Letecký a kosmický průmysl hlásí vznik jednotné oborové asociace: Asociace leteckých a kosmických výrobců (ALV ČR) a Svaz českého leteckého průmyslu (SČLP) dokončily rok připravované sloučení. Za letecký průmysl a vesmírné technologie bude nově vystupovat Asociace leteckého a kosmického průmyslu ČR (ALKP).