Nacházíte se: newsroom leteckého průmyslu / aktuálně
Související témata: Kondice oboru ALV

CSAT loni skórovalo ve světě údržby podvozků

13.01. 2022 | Aktuality

CSAT_Landing Gear.jpg

Kompletní generální oprava podvozku trvá 32 dní

Společnost Czech Airlines Technics (CSAT) loni provedla generální opravy 33 sad letadlových podvozků. V meziročním srovnání jde o nárůst o pět sad a zároveň nejvyšší počet oprav v tomto segmentu za posledních pět let. Koronakrizi navzdory si podnik získal nové zákazníky a zmodernizoval opravárenské zázemí.

Czech Airlines Technics, která spadá do skupiny Letiště Praha a specializuje se na údržbu letadlové techniky, se loni postarala o kompletní generální opravy podvozků letadel typu Boeing 737NG jak dlouholetých partnerů, tak i nových klientů. Mezi nové zákazníky přibyly polské, americké, či ukrajinské aerolinky. „I přes obtížné získávání zakázek a potvrzení pevných termínů slotů ze stran zákazníků, zejména v posledních dvou letech, se nám v roce 2021 podařilo dokončit 33 kompletních sad podvozků, což je více než v předchozích letech. Kromě toho jsme provedli i nemalý počet dalších oprav, výměn jednotlivých komponentů a galvanických prací,“ hodnotí výkon týmu Údržby podvozků Pavel Haleš, předseda představenstva Czech Airlines Technics.

Generální oprava podvozku je totiž na hony vzdálená představám o výměně kol u auta, neboť podléhá striktním bezpečnostním předpisům pro leteckou dopravu a nemůže ji dělat jen tak někdo – firma musí mít příslušná oprávnění (což CSAT má jak od evropské agentury EASA, tak od amerického FAA). Podvozky mají předepsaný tzv. resurs, tedy dobu mezi opravami, po jehož dosažení musí projít generálkou. Resurs je buď počet letadlových cyklů, tedy vzletů a přistání, anebo doba od předchozí generální opravy. Samotná oprava pak znamená odstavit letadlo z provozu, zvednout na hevery, odpojit řadu systémů a snímačů, včetně hydrauliky a demontovat všechny tři podvozkové nohy. Podvozek je poté rozebrán do posledního šroubku, demontované díly zbaveny povrchové ochrany a důkladně zkontrolovány. Po odstranění nalezených poškození či koroze se obnovuje povrchová ochrana a následuje osazení nových ložiskových pouzder a složení dokončených dílů do podvozkové sady. Takto napsáno by se to zdálo jednoduché, ale jen celková kompletace podvozku zabere zhruba tři dny; a součástí generální opravy je také inspekce a oprava hydraulických agregátů a elektroinstalace. Podtrženo a sečteno – celou generální opravu umí CSAT za průměrně 32 dní.

Generálním opravám podvozků pro letadla Boeing 737 a B737NG se v Czech Airlines Technics věnují přes dvacet let. Firma navíc disponuje šesti kompletními náhradními sadami podvozků, které jsou konfigurovány pro všechna letadla typu B737NG nové generace, a nabízí tak svým zákazníkům jejich pronájem po dobu generální opravy, anebo tzv. exchange, což je výměna náhradního podvozku CSAT se sadou zákazníka. To je bezesporu velká konkurenční výhoda, neboť zákazníkovo letadlo nejenže nemusí být odstaveno z provozu po celou dobu generálky, ale ani není třeba shánět náhradní sady u subdodavatelů a složitě organizovat jejich přepravu. 

Díky splnění plánu v předchozích sezónách a nasmlouvání nových zakázek do dalších let, CSAT investovalo do vybavení a modernizace celého provozu údržby letadlových podvozků včetně galvanovny a lakovny, což umožňuje výrazně zvýšit kapacitu podvozkárny.

ZÁKAZNICKÉ PORTFOLIO 

V segmentu generálních oprav podvozků patří mezi dlouholeté zákazníky Czech Airlines Technics nizozemské aerolinky KLM Royal Dutch Airlines, Transavia Airlines, francouzský dopravce Transavia France, italský Neos, skupina TUIfly, ruský Atran, slovenský Air Explore či české Smartwings. Loni do zákaznického portfolia generálních oprav podvozků přibyly polské aerolinky LOT Polish Airlines, rumunský Tarom, nizozemské Corendon Dutch Airlines, ukrajinské Ukraine International Airlines, švýcarský AMAC Aerospace, ale také leasingové společnosti – američtí Word Start Aviation, Aviation Capital Group a Horizon Aviation Group z Británie. 

Opravami podvozků však údržbářské portfolio CSAT zdaleka nekončí. Firma se především zaměřuje na opravy a údržbu letadel od traťové údržby (Line Maintenance) až do úrovně těžké údržby (Base Maintenance), dále na údržbu letadlových celků (Components Maintenance) a podporu provozovatelů (CAMO). V roce 2018 rovněž společnost vstoupila na trh s prodejem spotřebního materiálu (náhradních dílů na letadla) a následně spustila pro své zákazníky E-Commerce portál e-CSAT.com. Do portfolia služeb, které CSAT poskytuje, patří i další práce nad rámec běžné údržby, například realizace různých modifikací a servisních bulletinů, strukturálních oprav, výměny motorů, opravy kompozitových dílů a již zmíněných letadlových podvozků a dalších komponentů. Za zmínku rovněž stojí modifikace Split Scimitar Winglets na letounech Boeing 737NG, kterou CSAT provedla jako první v kontinentální Evropě, a Sharklets na letounech Airbus A320. Společnost má také zkušenosti s instalací satelitní antény, palubního Wi-Fi systému a modifikace kabiny „Spaceflex“.

Doporučujeme

Nejnovější články ze všech kategorií

DN23_F-35A_prilet-3 (1).jpg
Dnům NATO kralovaly americké F-35, LOM podepsal memorandum s Lockheed Martin Tak tohle Češi ještě neviděli; rozhodně ne v takových počtech. Varianta amerického letounu F-35B se nad ostravským Letištěm Leoše Janáčka v jednu chvíli zastavila ve vzduchu a podobna mimozemskému stroji se vysoko nad zemí pootočila na jednu a pak na druhou stranu. Teprve poté se z jediného bodu mezi nebem a zemí odlepila a zvolna zase nabrala rychlost.
Reportáž: Kunovické „čtyřistadesítky“ pokračují v cestě do světa. I ve variantě „létající ambulance" Kunovický letoun L 410 NG krouží na nebi, které je takřka bez mráčku, a pod ním se zelená krajina moravského Slovácka. Krátce po startu ze soukromého letiště výrobce Aircraft Industries se pasažérům naskytne výhled na hrad Buchlov, po chvíli se jim s náklonem letounu ukáže Velehrad a pak už „čtyřistadesítka“ ve směru proti proudu řeky Moravy vyrazí nad Otrokovice.
Kunovické letouny restartují uzbeckou dopravu. Letiště v Taškentu přivítalo druhou L 410 Velkolepá vodní slavobrána uvítala na letišti uzbeckého Taškentu zbrusu nový letoun L 410 z dílny Aircraft Industries. V pořadí druhý stroj kunovické letecké továrny tu přistál v posledním srpnovém dni a rozšířil řady největšího národního dopravce regionu Uzbekistan Airways.

Newsroom

Kunovické letouny restartují uzbeckou dopravu. Letiště v Taškentu přivítalo druhou L 410 V pořadí druhý letoun L 410 kunovické letecké továrny Aircraft Industries rozšířil řady největšího národního dopravce regionu Uzbekistan Airways.
Seko začíná s vojenskými dodávkami. Realizuje poptávku na díly pro F-35 Seko Aerospace rozšiřuje civilní portfolio o dodávky ve vojenské oblasti. První zakázku v novém sektoru představuje poptávka na 5 dílů pro motor Pratt & Whitney pro letouny F-35.
PBS zažehla “jiskru”. Její nová APU už vyhrála tendr pro helikoptéru v armádě NATO PBS Velká Bíteš představila zbrusu novou pomocnou energetickou jednotku PBS APU Spark40, která již uspěla v tendru na dodávku v kategorii středně těžkého vrtulníku.

MonitoringMonitoring ostatní zprávy

Víte, že:

Česko je jednou z devíti zemí na světě, která dokáže vyrobit letadlo „in house“

Sledujte násSledujte nás

Kalendář akcíKalendář akcí ostatní události

DUBAI AIRSHOW 2023

Ve dnech 13. až 17. listopadu se uskuteční Dubai Airshow jedna z největších leteckých přehlídek na světě, na které se český letecký průmysl představí na společné expozici národní účasti.

Okénko ALV ČROkénko ALV ČR ostatní zprávy

VZLÚ.png

Letecký a kosmický průmysl hlásí vznik jednotné oborové asociace: Asociace leteckých a kosmických výrobců (ALV ČR) a Svaz českého leteckého průmyslu (SČLP) dokončily rok připravované sloučení. Za letecký průmysl a vesmírné technologie bude nově vystupovat Asociace leteckého a kosmického průmyslu ČR (ALKP).

Web podporujeWeb podporuje

  • ALV