Nacházíte se: newsroom leteckého průmyslu / aktuálně
Související témata: Kondice oboru Svět Investice

Seko začíná s vojenskými dodávkami. Realizuje poptávku na díly pro F-35

17.08. 2023 | Aktuálně

AD4A4559.JPG

Seko - rodinná firma zakladatele Vlastimila Sedláčka míří do vyšší ligy. Cílí na vojenské dodávky

Český výrobce klíčových součástek pro letecké proudové motory Seko Aerospace rozšiřuje své doposud civilní portfolio o dodávky ve vojenské oblasti. První zakázku v novém sektoru pro firmu představuje poptávka na pět dílů pro motor Pratt & Whitney pro letouny F-35 Lightning II.

Pokud se Seko na dodávce dílů s americkou společností domluví, stane se lounská firma zakladatele Vlastimila Sedláčka stoprocentním dodavatelem stěžejních komponentů motoru pro nadzvukový letoun páté generace, o jehož koupi jedná česká vláda s jeho výrobcem Lockheed Martin. „Naše účast na dodávce pro motor Pratt & Whitney přitom není podmíněna tím, zda Česká republika letouny ve finále koupí,“ dodává za Seko sales manager Patrik Mazáč. „Seko je pro Pratt & Whitney atraktivní firma, s níž chce spolupracovat, nehledě na to, jak vládní obchod dopadne.“
 
Seko má ostatně s Pratt & Whitney bohatou historii a ve chvíli, kdy lounská společnost oznámila vstup na pole vojenských zakázek, mohli Američané poptat produkt, který Seko umí; lze tedy předpokládat, že by se mohlo jednat o velké, strukturální části, vyrobené ze slitin niklu či titanu. Česká rodinná firma je pro Pratt & Whitney stabilním civilním dodavatelem dílů na motor PW800, kterým je osazen business jet Falcon 6X, či součástek motoru Airbusu A220 PW1000.
 
Ačkoliv se v případě aktuální poptávky jedná o první oficiální krok na území vojenského využití, Seko na něm jako dodavatel přece jen nepůsobí poprvé – už nyní je dodavatelem některých dílů pro F-35 či pro vrtulníky Chinook. Teprve nyní se ale jedná o přímý byznys ve vojenském sektoru. V případě úspěchu se pak pro Seko bude jednat o zapojení do výroby motorů pro F-35 na několik let.
 
V současné chvíli ze zákazníků Seka tvoří největší objem zakázky pro americký Honeywell, na druhém místě pro francouzský Safran. Pratt & Whitney na třetím místě je ale pro Seko nejrychleji rostoucím klientem. Ani Seko nepřešlapuje na místě a vzhledem k nárůstu objemu poptávek investovalo přibližně 100 milionů korun do robotizace, digitalizace a automatizace svých výrobních procesů.
 
Letouny F-35 jsou výzva,říká zakladatel Seka Vlastimil Sedláček. „Je to nádherné letadlo a dělat pro ně je čest,“ komentuje faktory, které k rozhodnutí vstupu do vojenského sektoru vedly.Jedná se o byznys, v němž se vzhledem k mezinárodní situaci nemusíte o poptávku bát, ale současně tu jde o spoluúčast českého průmyslu, který takto může trochu přiložit ruku k dílu.“

Doporučujeme

Nejnovější články ze všech kategorií

DN23_F-35A_prilet-3 (1).jpg
Dnům NATO kralovaly americké F-35, LOM podepsal memorandum s Lockheed Martin Tak tohle Češi ještě neviděli; rozhodně ne v takových počtech. Varianta amerického letounu F-35B se nad ostravským Letištěm Leoše Janáčka v jednu chvíli zastavila ve vzduchu a podobna mimozemskému stroji se vysoko nad zemí pootočila na jednu a pak na druhou stranu. Teprve poté se z jediného bodu mezi nebem a zemí odlepila a zvolna zase nabrala rychlost.
Reportáž: Kunovické „čtyřistadesítky“ pokračují v cestě do světa. I ve variantě „létající ambulance" Kunovický letoun L 410 NG krouží na nebi, které je takřka bez mráčku, a pod ním se zelená krajina moravského Slovácka. Krátce po startu ze soukromého letiště výrobce Aircraft Industries se pasažérům naskytne výhled na hrad Buchlov, po chvíli se jim s náklonem letounu ukáže Velehrad a pak už „čtyřistadesítka“ ve směru proti proudu řeky Moravy vyrazí nad Otrokovice.
Kunovické letouny restartují uzbeckou dopravu. Letiště v Taškentu přivítalo druhou L 410 Velkolepá vodní slavobrána uvítala na letišti uzbeckého Taškentu zbrusu nový letoun L 410 z dílny Aircraft Industries. V pořadí druhý stroj kunovické letecké továrny tu přistál v posledním srpnovém dni a rozšířil řady největšího národního dopravce regionu Uzbekistan Airways.

Newsroom

Kunovické letouny restartují uzbeckou dopravu. Letiště v Taškentu přivítalo druhou L 410 V pořadí druhý letoun L 410 kunovické letecké továrny Aircraft Industries rozšířil řady největšího národního dopravce regionu Uzbekistan Airways.
Seko začíná s vojenskými dodávkami. Realizuje poptávku na díly pro F-35 Seko Aerospace rozšiřuje civilní portfolio o dodávky ve vojenské oblasti. První zakázku v novém sektoru představuje poptávka na 5 dílů pro motor Pratt & Whitney pro letouny F-35.
PBS zažehla “jiskru”. Její nová APU už vyhrála tendr pro helikoptéru v armádě NATO PBS Velká Bíteš představila zbrusu novou pomocnou energetickou jednotku PBS APU Spark40, která již uspěla v tendru na dodávku v kategorii středně těžkého vrtulníku.

MonitoringMonitoring ostatní zprávy

Víte, že:

Česko je jednou z devíti zemí na světě, která dokáže vyrobit letadlo „in house“

Sledujte násSledujte nás

Kalendář akcíKalendář akcí ostatní události

DUBAI AIRSHOW 2023

Ve dnech 13. až 17. listopadu se uskuteční Dubai Airshow jedna z největších leteckých přehlídek na světě, na které se český letecký průmysl představí na společné expozici národní účasti.

Okénko ALV ČROkénko ALV ČR ostatní zprávy

VZLÚ.png

Letecký a kosmický průmysl hlásí vznik jednotné oborové asociace: Asociace leteckých a kosmických výrobců (ALV ČR) a Svaz českého leteckého průmyslu (SČLP) dokončily rok připravované sloučení. Za letecký průmysl a vesmírné technologie bude nově vystupovat Asociace leteckého a kosmického průmyslu ČR (ALKP).

Web podporujeWeb podporuje

  • ALV